Přijďte se k nám podívat do našeho skladu v Praze 9 - Hloubětíně. Otevřeno po domluvě.

Kropáček a Koželka

Kropáček a Koželka byla významná česká značka, která se specializovala na výrobu nábytku. Tato značka byla aktivní především v období mezi světovými válkami a několik let po druhé světové válce. Firmu založili v roce 1945 architekti Karel Kropáček a Jaroslav Koželka, kteří svou tvorbou výrazně přispěli k rozvoji moderního designu nábytku v Československu.

Nábytek od Kropáčka a Koželky byl charakteristický svým funkcionalistickým stylem, který kladl důraz na jednoduchost, praktičnost a kvalitní řemeslné zpracování. Používali převážně dřevo, ale také kombinovali různé materiály, jako například kov a sklo, což bylo v té době poměrně inovativní. Design jejich nábytku se vyznačoval čistými liniemi a moderní estetikou, která oslovovala širokou veřejnost.

Kromě nábytku navrhovali také interiéry pro různé veřejné a soukromé prostory. Jejich práce se vyznačovala vysokou kvalitou a pečlivým zpracováním detailů, což jim zajišťovalo stabilní místo na trhu a přineslo mnoho ocenění a uznání.

Bohužel po znárodnění v roce 1948 byla jejich firma začleněna do státních podniků a značka Kropáček a Koželka postupně zanikla. Přesto jejich práce zůstávají dodnes ceněné a vyhledávané nejen mezi sběrateli, ale i v designérských kruzích. Nábytek této značky je často vystavován v muzeích a galeriích zaměřených na moderní design a architekturu.

Cena

1360015400
11360015400
Konferenční stolek Kropáček
15 400 Kč / ks

Legendární nadčasový konferenční stolek navržený arch. Kropáčkem a Koželkou

Kód: 1691
Designový stolek Kropáček a Koželka
13 600 Kč / ks

Legendární designově nadčasový stolek, návrh. arch. Kropáček a Koželka.

Kód: 1341
2 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Zpět do obchodu