Přijďte se k nám podívat do našeho skladu v Praze 9 - Hloubětíně. Otevřeno po domluvě.

Pohodlné křeslo Halabala

Nadčasové a velice pohodlné křeslo model C od návrháře a designéra Jindřicha Halabaly z 50. let po celkové profesionální renovaci. Tentokrát v modrém provedení.

Na dotaz
Kód: 1263
22 900 Kč / ks
Kategorie: Křesla
originální eshop
ORIGINÁLNÍ ESHOP
Jsme jedinečný český eshop s dlouhou tradici s legendárním nábytkem. U nás si jistě vyberete.
Renovujeme s láskou
RENOVUJEME S LÁSKOU
Renovujeme legendární nadčasový poctivě vyrobený nábytek který rádi navracíme do vašich domovů.
Spokojení zákaznící
SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI
Za celou dobu našeho působení máme mnoho spokojených zákazníků kteří se k nám vracejí.
rychlé doručení
RYCHLÉ DORUČENÍ
Veškeré zboží které je skladem vám doručíme rychle k vám domů přes přepravní společnost Toptrans.

Nadčasové a velice pohodlné křeslo model C od návrháře a designéra Jindřicha Halabaly z 50. let po celkové profesionální renovaci. Tentokrát v modrém provedení.

Tyto křesla jsou již prodána. Přejete si také takové? Napište nám. Zrenovujeme vám je do 2 týdnů.

Dřevěné bukové nožky a područky jsme obrousili na dřevo, namořili na odstín ořech a nalakovali polomatným lakem. Perfektní povrchová úprava. 

Křeslo jsme kompletně rozebrali na kostru, původní pružiny jsem znovu vyvázala, udělala nové čalounění z přírodních materálů- kokosového vlákna a přírodního latexu. Očalouněno velmi hezkou a praktickou melírovanou strukturovanou potahovou látkou v modré barvě. Složení látky: 100% PES . Martindale 50.000 (vysoce zátěžová látka). Látku čistit suchým šamponováním. 

Křesílko je velice pohodlné díky pružinám. Při dosedání ucítíte klasické měkké zhoupnutí. Při vstávání vás pružiny lehce nadzvednou. Křeslo si můžete vyzkoušet a prohlédnout v našem skladu na Praze 9 v Hloubětíně. 

Solitérní kousek vhodný do moderního i retro interiéru.

Profesionální renovace. Ruční práce.

 

Značka nábytku Halabala nese jméno po známém českém designérovi a architektovi Jindřichu Halabalovi, který výrazně ovlivnil česko-slovenský design v období mezi světovými válkami. Jindřich Halabala se narodil v roce 1903 a jeho tvorba se vyznačuje elegancí, funkčností a moderním přístupem k designu. Halabala dlouhodobě spolupracoval s firmou Spojené uměleckoprůmyslové závody (UP), kde vyvinul mnoho ikonických kusů nábytku, které jsou dodnes vysoce ceněné. Mezi jeho nejznámější návrhy patří například křesla s označením H-269 a H-70, která se vyznačují jednoduchými linemi, ergonomickým tvarem a důrazem na pohodlí.

Výrobky značky Halabala často kombinují tradiční řemeslné techniky s moderními materiály a technologiemi. Nábytek této značky se často vyznačuje kvalitním zpracováním, důrazem na detail a dlouhou životností. Dnes se Halabalův nábytek nejenom využívá, ale také vystavuje v muzeích a galeriích jako významný příklad evropského modernistického designu. 

Halabala je tedy nejen značkou kvalitního nábytku, ale i symbolem české designérské tradice a inovace. Jeho práce nadále inspiruje nové generace designérů a milovníků nábytku po celém světě.
Zpět do obchodu